Selvledelse for Iværksættere og Ledere

Selvledelse for Iværksættere og Ledere

Når din business ikke mangler strategi – men bevægelse.

Du ved godt, hvad du skal

Du ved godt, hvad du skal. Du har redskaberne, erfaringen og måske endda en tydelig retning. Alligevel kan du opleve, at du udskyder, tvivler, finjusterer eller holder igen, når det gælder synlighed, salg og næste skridt.

Ikke fordi du mangler kompetencer – men fordi noget i dig bremser, når det bliver virkeligt.

Dette forløb er for dig, der ønsker at skabe bevægelse i din business uden at miste dig selv undervejs.

Det er sjældent mere viden, du mangler.

Vi arbejder dér, hvor business og psyke mødes

Når iværksættere og ledere går i stå, handler det sjældent om manglende strategi. Det handler ofte om mønstre, der aktiveres under pres: perfektionisme, overansvar, tvivl, behov for kontrol, ubehag ved synlighed eller følelsen af at miste sig selv, hvis man går all in.

I dette forløb arbejder vi ikke kun med, hvad du skal gøre – men med det, der gør, at du ikke gør det.

Vi integrerer Enneagrammet, selvledelse, affektregulering, nervesystem, tilknytningsmønstre, psykoterapeutisk dybdearbejde og supervision. Du får et trygt og ærligt rum, hvor du kan arbejde med dine mønstre og begynde at handle med mere ro, klarhed og retning.

Målet er ikke bare en bedre plan – men en anden måde at være i din business på.

Fra indre modstand til bæredygtig handling

Gennem forløbet får du indsigt i dine personlige mønstre, konkrete redskaber til selvledelse og regulering samt støtte til at omsætte indsigt til handling i din business.

Du kan opleve mere ro og klarhed under pres, større evne til at handle – også når det er ubehageligt – og en mere autentisk og bæredygtig måde at være synlig på.

Hvis du kan genkende dig selv i dette, er det sandsynligvis ikke mere viden, du mangler. Det er et sted at arbejde med det, der faktisk står i vejen.

Book en samtale om næste hold 30 50 10 01 eller skriv til hn@danmarksenneagramskole.dk